Invest in Powiat Brzeski

4

Wsparcie dla inwestora

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na ulokowanie swojej działalności na terenie Powiatu Brzeskiego mogą liczyć na życzliwość oraz wsparcie władz lokalnych.
Staramy się upraszczać wewnętrzne procedury i ograniczać czas skutecznej obsługi inwestorów. W 2022 r. zakończyliśmy pięcioletni projekt pn. E-usługi w informacji przestrzennej. Projekt dotyczył rozwoju infrastruktury informacji przestrzennej, a także cyfryzacji informacji przestrzennej oraz rejestrów publicznych gromadzonych w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym. Projekt przyczynił się do rozwoju elektronicznej administracji oraz podniesienia jakości i dostępności e-usług.

Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku

pup-logo1

Inwestorzy mogą liczyć na wsparcie PUP w Brzesku w zakresie poszukiwania kandydatów do pracy, w podnoszeniu kompetencji i kwalifikacji pracowników oraz w tworzeniu nowych miejsc pracy.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzesku przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19, 32-800 Brzesko, tel. +48 14 663 05 22,  e-mail: urzad@pup-brzesko.pl. Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://brzesko.praca.gov.pl/.

Krakowski Park Technologiczny i Polska Strefa Inwestycji

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje, usytuowane zarówno na terenach prywatnych jak i publicznych.
W ramach PSI inwestor może otrzymać zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Wysokość pomocy publicznej (zwolnienia podatkowego) jest obliczana na podstawie wysokości poniesionych przez przedsiębiorcę nakładów inwestycyjnych na realizację nowego projektu lub dwuletnich kosztów nowoutworzonych miejsc pracy.
Decyzje o wsparciu na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego – na podstawie wniosku przedsiębiorcy – wydaje Krakowski Park Technologiczny w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki.
Ulgę podatkową na podstawie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji mogą otrzymać przedsiębiorstwa realizujące nowe projekty inwestycyjne takie jak: utworzenie nowego zakładu, zwiększenie zdolności produkcyjnej, wprowadzenie nowych produktów, zmiana procesu produkcyjnego, nabycie aktywów należących do zakładu, który został zamknięty.
Pomoc publiczną mogą otrzymać:
• wszystkie firmy z sektora tradycyjnego przemysłu z wyjątkiem przedsiębiorstw produkujących m.in.: alkohol, wyroby tytoniowe, stal, energię elektryczną i gaz,
• niektóre firmy z sektora usług. Należą do nich: usługi informatyczne, rachunkowości i kontroli ksiąg, usługi w zakresie księgowości (z wyłączeniem deklaracji podatkowych), usługi centrów telefonicznych.
Pomocy publicznej nie mogą otrzymać firmy prowadzące m.in. działalność gospodarczą w zakresie: handlu hurtowego i detalicznego, obiektów i robót budowlanych oraz prowadzenia ośrodków gier.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.
ul. Podole 60, 30-394 Kraków, tel.: +48 12 640 19 40, e-mail: biuro@kpt.krakow.pl.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.kpt.krakow.pl.